Nie wstydź się dołączyć do nas

Nie jest łatwo wejść po raz pierwszy na salę fitness. Już na samą myśl o ćwiczeniach w grupie czujesz zawstydzenie i obawiasz się, że nie będziesz pasowała do reszty. Denerwujesz się, że źle wyglądasz i masz nie takie ubrania. Wiedz jednak, że ten strach jest tylko w Twojej głowie. W rzeczywistości jesteś silniejsza niż myślisz. Ważne, by pomimo tego lęku zrobić pierwszy krok i zacząć ćwiczyć. Wtedy szybko przekonasz się, że Twoje obawy były nieuzasadnione. Wiedz, że nie podejmując działania, nigdy nie zbliżysz się do upragnionego celu.

Prawdopodobnie myślisz sobie:

– Nie wiem, jak mam się ubrać. (Rada: ubierz się tak, by było Ci wygodnie)

– Nie mogę na siebie patrzeć, tym bardziej nie chcę, by patrzyli na mnie inni (rada: nikt nie ocenia Cię tak krytycznie, jak Ty sama, wyluzuj :))

– Jestem za gruba, by ćwiczyć publicznie. (Rada: nikt nie będzie się tam na ciebie gapił, każda skupiona jest na swoich słabościach – wbrew temu co ci się wydaje – każda je ma. Pokochaj swoje ciało i ćwicz z myślą, że robisz dla niego dobrze, a nie po to by je skatować)

– Jestem taką niezdarą, nie znam kroków, brak mi sił. (Rada: nie jesteś ułomna i gorsza od innych. Każdy tak zaczynał. Z każdą godziną ćwiczeń, będziesz zauważała różnicę. Sytuacja nie zmieni się, jeśli nie zaczniesz działać)

– Wstydzę się nowych osób, nie lubię nowych miejsc. (Rada: każda nowa osoba to szansa na wspaniałą przyjaźń. Każde nowe miejsce to okazja do świetnej przygody. Do naszego klubu przychodzą super dziewczyny i Ty też taka jesteś – pasujesz do nas!)

Co zrobić, by przełamać lody?

Zadzwoń do mnie, opowiem Ci, jak wyglądają nasze zajęcia i pomogę dobrać Ci najlepszy trening. Podpowiem, w co najlepiej się ubrać (ma być wygodnie, a nie stylowo!) i co ze sobą zabrać, tak byś nie czuła się zakłopotana tym, że czegoś Ci zabraknie. Po tym telefonie będziesz miała na sali już pierwszą znajomą 🙂

Wiedz, że nasz klub jest kameralny, już na wejściu poczujesz rodzinną atmosferę. Tu nie rywalizujemy, a wspieramy się nawzajem. Nie krytykujemy, a doradzamy (jeśli chcesz). Nie śmiejemy się, ale uśmiechamy do siebie nawzajem.

Bądź spokojna, nikt nie będzie Cię krytykował, ani za to jak wyglądasz, ani za to jak ćwiczysz. Każdy przychodzi tu dla siebie i skupia się na tym, co sam robi. Każda z dziewczyn pamięta też swój pierwszy raz na sali fitness – większość z nich prawdopodobnie też czuła się dosyć niezręcznie. Nikt od początku nie zna kroków, nie potrafi wykonywać prawidłowo ćwiczeń. To, że niektóre wyglądają tak, jakby urodziły się w fitness klubie, nie oznacza, że tak było zawsze. Każda z nich kiedyś zaczynała, każda poruszała się nieporadnie i gubiła się przy najprostszych ruchach. To, że teraz tak dobrze się poruszają i wyglądają, to efekt wieloletniej pracy. Pamiętaj, że wiele z dziewczyn przychodzi tu już od kilkunastu lat. Wiedz, że to wszystko Ty też możesz osiągnąć ciężką pracą.

Słuchaj swojego ciała. Ćwicz tyle, ile jesteś w stanie. Jak nie dajesz rady, zrób sobie przerwę lub zmniejsz obciążenie. Nikt nie będzie Cię za to krytykował. Nie złość się na siebie, gdy efekty nie będą przychodziły tak szybko jakbyś oczekiwała. Jeśli do tej pory byłaś „kanapowcem”, nie spodziewaj się, że od razu dorównasz tym, które ćwiczą od wielu lat. Jak to mówią – nie przytyłaś dziś, nie schudniesz jutro. Na to potrzeba czasu i wytrwałości, ale najważniejsze, że zdecydowałaś się na pierwszy krok i jesteś na dobrej drodze. Pamiętaj, że nawet najmniejszy postęp każdego dnia przybliża Cię do wielkich osiągnięć. Później sobie podziękujesz 🙂

Wyrabianie nowych nawyków nigdy nie jest łatwe. Zawsze przychodzą kryzysy. Ważne jest, by je pokonywać. Wtedy stajesz się silniejsza. Pamiętaj, że nie schudniesz od wymyślania wymówek od ćwiczeń i marzeń o szczupłej sylwetce. Jeśli nawet w którymś momencie zabraknie Ci silnej woli i przestaniesz przychodzić na zajęcia, nie zapominaj, że możesz zawsze zacząć od nowa. Nasze drzwi zawsze stoją dla Ciebie otworem i zawsze powitamy Cię uśmiechem.

Jeśli chciałabyś schudnąć i poza ćwiczeniami zmienić także swoją dietę, w naszym klubie będziesz miała wsparcie. Zarówno w postaci profesjonalnych porad dietetyka, indywidualnie ułożonej diety jak i wymiany doświadczeń z innymi odchudzającymi się dziewczynami. Dołącz do naszej grupy Solidarne odchudzanie (szczegóły TUTAJ)

Przeczytaj także: Porady na początek, Zajęcia dla kobiet po porodzie, kiedy warto zacząć

 

Facebook