Sport da Ci siłę i harmonię w życiu

Pędzisz? Wszystko trzeba zrobić na czas? Praca, zobowiązania, dzieci… a gdzie jesteś Ty? Wieczne zaganiana, coraz trudniej podejmować Ci decyzje, nie masz czasu zastanowić się nad wartościami w życiu.

 

Biorąc pod uwagę popularną hierarchię potrzeb Maslowa, większość z nas skupia się na zaspokajaniu tych podstawowych (potrzeby fizjologiczne, bezpieczeństwo, przyjaźń, miłość oraz szacunek). Godność bytu jest rzeczą priorytetową, a na resztę zwyczajnie brakuje czasu. Mało komu udaje się dziś dojść na szczyt piramidy, by spełnić potrzebę samorealizacji. Nie tylko nie potrafimy zaspokajać tej potrzeby, ale ciężko nam nawet zidentyfikować kierunek, w którym podążać, by ją osiągną. Co drugi człowiek ma problem ze świadomością życiowego celu oraz swoich pasji.

Zróbmy mały eksperyment: Wyobraź teraz sobie, że masz wszystko czego tylko zapragniesz, pieniądze również nie stanowią żadnego problemu…. odpowiedz sobie na pytanie, jak zagospodarujesz ten dobrobyt? Co będziesz robić? I tu wbrew pozorom mogłoby się okazać, że zapadłaby wielogodzinna cisza… Jeśli nie znasz odpowiedzi, to znak, że czas skupić się odrobinę na sobie.

Terapeutyczna moc sportu

Jak uleczyć taką sytuację? Nie bez powodu istnieje powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Zanim zaczniemy pracować nad świadomością, warto popracować nad ciałem. Ćwiczenia pozwolą uregulować napięcie mięśniowe, poprawią krążenie, dotleniają organizm oraz uwolnią endorfiny (tzw. hormony szczęścia). Aktywność fizyczna pozwala na chwilę wyciszenia naszemu umysłowi, ułatwia rozładowanie stresu i napięcia. Często ćwiczenia pomagają “przetrawić” wiele trudnych myśli i pozwalają znaleźć rozwiązanie problemów. Efektem regularnej aktywności fizycznej jest też oczywiście dobra kondycja i atrakcyjne ciało, co także ma wpływ na nasze samopoczucie.

Osiągnij równowagę

W celu zagwarantowania równowagi i lepszego samopoczucia już dziś zapraszam Cię do Klubu na różnorodne zajęcia które sprawią że poczujesz się zrelaksowana, wyciszona i pełna pozytywnych emocji. Brzmi Ciekawie? Z pewnością jest to skuteczne. Przyjdź i przekonaj się sama. Wykorzystaj letnią pogodę, wsiądź na rower i zafunduj sobie relaks dołączając na zajęcia.

Katarzyna Jaworska

Facebook