Pierwsze efekty odchudzania. Nasza grupa już po spotkaniu kontrolnym

W sobotę (27 maja) 6 osób z grupy Solidarne odchudzanie spotkało się na pierwszej wizycie kontrolnej. Z radością informuję, że po pierwszym miesiącu diety i ćwiczeń uczestniczki schudły łącznie blisko 20 kg!
Za nami pierwszy miesiąc na diecie. Dla niektórych to okres wielkich wyrzeczeń, inne w tryb odchudzania weszły bez większych problemów. Każda z Was jednak dała dowód swojej siły i determinacji. Wiecie, co dla Was dobre. Byłyście wytrwałe, dzielne i potrafiłyście opanować swoje słabości i nie poddałyście się pokusom. Każde skuteczne zwalczenie w sobie niepożądanych zachcianek jest dla Was wzmocnieniem na przyszłość. Wasze poświęcenie już się opłaciło, bo każda z Was schudła. Jedne mniej, inne więcej, ale nie o tempo i rywalizację tu chodzi. Ważne jest to, że wszystkie twardo idziecie wyznaczoną drogą, a upragniony cel jest coraz bliżej Was 🙂 Ja jestem z Was bardzo dumna! 🙂 Wyzwanie pokonałyście wzorowo!

Jakie zmiany?

Przez ten miesiąc zdołałyście dojść do wprawy w gotowaniu zdrowych posiłków i sprytnie zorganizowałyście sobie czas na przygotowywanie potraw i jedzenie ich w wyznaczonych porach. Jak same stwierdziłyście na spotkaniu, Wasze żołądki też już przywykły do wymaganych przerw między posiłkami i kiedy przychodzi pora posiłku, same o tym alarmują. To bardzo pozytywna zmiana. Mam nadzieję, że utrwali się już na stałe.

Z wielką ulgą przyjęłam wiadomość, że większość potraw, które znalazło się w waszych dietach, przypadło Wam do gustu. Uffff 🙂 Teraz już wiecie, dlaczego na pierwszych naszych indywidualnych spotkaniach zadawałam tyle szczegółowych pytań 🙂 Przecież dieta to nie głodówka lub wmuszanie w siebie niesmacznych potraw. Oczywiście zdarzyło się kilka mniej trafionych propozycji, ale te już zostały zamienione. Cieszę się, że niektóre z posiłków były na tyle uniwersalne, że mogłyście powymieniać je między swoimi dietami. Dzięki temu do wyboru macie jeszcze więcej zestawów. W nagrodę za dobre sprawowanie każda z uczestniczek otrzymała po kilka propozycji zdrowych deserów, które z powodzeniem można wprowadzić do diety.

Efekty w liczbach

Pora teraz na małe statystyki. Podsumowałam Wasze indywidualne osiągnięcia i wyciągnęłam z nich solidarną średnią. Łącznie Wasza 6-osobowa grupa przez ostatni miesiąc schudła 19,8 kg, czyli średnia na osobę wyniosła -3,3 kg. Ze wszystkich utraconych kilogramów aż 10,7 kg pochodzi z samej tkanki tłuszczowej. Średnio więc każda z Was spaliła około 1,8 kg samego tłuszczu. Można więc powiedzieć, że cała grupa ma za sobą 1/4 drogi do wymarzonego celu, bo na starcie łącznie do spalenia miałyście 42 kg tkanki tłuszczowej. Wasz łączny wiek metaboliczny obniżył się o 18 lat (średnio o 3 lata na osobę). Wasze obwody w talii łącznie zmniejszyły się o 32,5 cm (średnio po 5,4 cm na osobę), a obwody Waszych bioder o 15,5 cm (średnio o 2,6 cm na osobę). Podsumowanie wyników znajdziecie w tabelce poniżej.

Brawo!!! Wasz sukces jest Waszą nagrodą i motywacją do dalszej pracy. Jesteście wspaniałe 🙂

Dołącz i Ty

Jeśli do tej pory nie zdecydowałaś się na dietę, w każdej chwili możesz do nas dołączyć. Zadzwoń do klubu, umów się z dietetykiem, a pierwsze Twoje sukcesy zmierzymy podczas kolejnego spotkania kontrolnego (pod koniec czerwca).

Szczegóły programu znajdziesz TUTAJ.

 

fot. Foter.com

Facebook