Ekoworeczki na zakupy. Torebki wielorazowego użytku kupisz w Fit-Line

Ograniczanie wykorzystania jednorazowego plastiku warto zacząć od zakupów. W tym celu powinniśmy myśleć nie tylko o tym, co kupujemy, ale także w co pakujemy zakupiony towar. Polecam nosić ze sobą woreczki wielorazowego użytku. Teraz możecie je kupić w klubie Fit-Line.

Od kilku lat w kasach sklepów za reklamówkę musimy płacić. To zmobilizowało część klientów do zabierania ze sobą własnych torebek. Problem plastikowych jednorazówek pozostał jednak przy regałach z warzywami i owocami. Tam nadal pod ręką mamy rolki cienkich plastikowych woreczów, które zwykle po przyniesieniu zakupów do domu do niczego już się nie nadają i najczęściej lądują w koszu. Podczas jednych większych zakupów zużywamy nawet kilkanaście takich jednorazówek – w jednej ziemniaki, w innej jabłka, marchewka, pomidory i… długo by tak wymieniać. Nikt przecież nie będzie wsypywał luzem kilogramów warzyw i owoców do wózka czy koszyka. Jakoś to trzeba zważyć i przenieść.

Ekologicznym rozwiązaniem są uszyte ze starej firanki woreczki wielorazowego użytku.

Czemu z firanki?

  • Bo jest lekka (nie dodaje nam to obciążenia do ważonego towaru)
  • Bo jest przeźroczysta, więc kasjer czy kasjerka widzą zawartość torebki bez potrzeby jej otwierania
  • Bo to ponowne wykorzystanie materiału. Firanka zamiast trafić na śmietnik zyskuje nowe życie

Ekoworek na zakupy możesz kupić w Fit-Line

Jeśli nie macie starej firanki lub czasu czy umiejętności na uszycie swoich torebek, możecie je kupić w klubie Fit-Line. Jedna sztuka kosztuje 2 zł. Spokojnie pomieści się w niej np. około 3 kg jabłek. Każdy woreczek wyposażony jest w sznurek ze ściągaczem, który za jednym pociągnięciem pozwoli zamknąć torebkę.

Woreczki dostępne są w recepcji klubu, w godzinach jego pracy.

 

Facebook